„Студентите“ писаха тройка на Ювентус

Свищовският Академик победи с 3:0 гостуващият му Ювентус (Малчика) в среща от 22-ия кръг на Северозападната "В" група. Домакините можеха да бият още по-изразително ако действаха концентрирано в завършващата фаза на атаката. Въпреки тоталното си превъзходство „студентите“ взеха предимство едва в края на първата част. В 39-ата минута капитанът Иван Ганев откри резултата, засичайки с глава центриране от корнер. Малко след почивката интригата изчезна с второ попадение във вратата на Веселин Ганчев. Реализира го Кристиян Тафраджийски след самостоятелен пробив.

В 71-ата минута бранител на Юве фаулира съперник в наказателното поле и Иван Ганев бе точен от бялата точка за крайното 3:0. Единствената опасност пред вратата на Академик създаде Константин Генков, след чийто удар топката уцели гредата. С този успех свищовският тим затвърди третото си място в класирането.