Евро 2015 стартира с изненада в групата на България (видео)

Испания и Австрия завършиха 1:1 на старта на Евро 2015 за юноши до 17 години, което се провежда в България. Ла Фурия откри резултата чрез гол от дузпа на Алена в 46-ата минута, но малко по-късно Ловрич изравни.

Като цяло испанците, които са сочени за едни от фаворитите за спечелване на трофея, задържаха по-дълго топката, но особено през първата част головите положения липсваха.

След почивката иберийците натиснаха своя съперник и в 46-ата минута по-дейната им игра бе увенчана с успех. След центриране отдясно Анес Омерович игра с ръка при опит да изчисти топката и реферът отсъди дузпа, която Алена реализира с шут в средата на вратата.

Голът даде самочувствие на Испания и младите им футболисти продължиха да контролират играта до 62-ата минута. Тогава Рамадани изведе Санди Ловрич отдясно, нападателят напредна и шутира в близкия ъгъл на Сантоне, топката се отклони в крак на испански бранител и влетя в мрежата за крайното 1:1.

Другите два тима в тази група са отборите на България и Хърватия, които играят днес, от 19.00 часа, в Стара Загора.

ИСПАНИЯ - АВСТРИЯ 1:1

1:0 Алена 46 д.
1:1 Ловрич 62

ИСПАНИЯ: Сантоме, Амо, Кукурела, Мартин, Морер, Алена, Моя (73-Арнаиз), Олмо, Залазар, Фернандез (41-Перез), Фран (67-Вилалба)

АВСТРИЯ: Ехман, Хейлман, Прирш, Рамадани (80-Опонг), Дансо (52-Шмид), Омерович, Вьобер, Саханек, Ловрич, Якупович (79-Басара), Филип

снимка: uefa.com