"Биковете" вървят уверено към Шампионската лига (видео)

Отборът на Краснодар с всеки изминал мач показва, че няма никакво намерение да отстъпва от завоюваните позиции. Вчера "биковете" разгромиха с 3:0 като гост Арсенал (Тула) и запазиха преднината си от 4 точки пред ЦСКА (Москва) в битката за второто място, което дава право на участие в Шампионската лига. Роман Широков, Ари и Рикардо Лаборде отбелязаха головете за тима на Олег Кононов. Домакините, които пропуснаха и дузпа чрез Владимир Коритко, останаха в зоната на изпадащите.

Срещата се игра на неутрален терен заради наказание на Арсенал. В 38-ата минута Широков се възползва от груба грешка на Евгений Осипов, излезе очи в очи с вратаря Ян Муха и откри резултата. Отново Широков беше в основата и на второто попадение. След негов пас Ари се разписа в 55-ата минута за 0:2. В края на мача Коритко пропусна дузпа, а в добавеното време резервата Рикардо Лаборде заби и трети гол за Краснодар.