Алмерия не се даде на Селта след 0:2 (видео)

Отборите на Алмерия и Селта не се победиха в понеделнишкия мач от програмата на 35-ия кръг в Примера. Срещата завърши 2:2, като гостите имаха аванс от два гола, но позволиха на Алмерия да се добере до равенството. Спечелената точка остави домакините на 16-о място в класирането, на две точки над зоната на изпадащите. Селта е в средата на класирането и намали шансовете си да се пребори за участие в Лига Европа.

Селта поведе на "Медитеранео" в 17-ата минута, когато удар на Михаел Крон-Дели беше блокиран, но топката се озова в Нолито и той я насочи в мрежата. Алмерия можеше да изравни, но Тиеви Бифума стреля неточно, а в края на полувремето грешка на Хосе Мануел Касадо позволи на Сантиаго Мина да вкара втори гол за гостите от Виго.

Въпреки негативния развой, футболистите на Алмерия не се предадоха. В 47-ата минута Серхио Алварес парира удар на Хави Еспиноса, но при добавката Бимфума намали на 1:2. Малко след това Густаво Кабрал от гостите получи директен червен картон за нарушение срещу Бифума. така се стигна до 68-ата минута, когато Себастиан Дубарбиер центрира и Джонатан Зонго опъна мрежата за 2:2.

Алмерия се опита да направи пълен обрат, но в 74-ата минута също остана с десет човека, след като Мауро дос Сантос беше изгонен за втори жълт картон. До края никой от отборите не можа да вкара нов гол, от което по-доволни сякаш останаха гостите.