Арсенал укроти "тигрите" за едно полувреме и настигна Ман Сити (видео)

Арсенал отново се върна към победите, след като миналия уикенд прекъсна серията си с нулево равенство срещу новия шампион Челси. "Топчиите" сразиха с 3:1 като гост Хъл Сити и отново се изравниха по точки с втория в класирането Манчестър Сити, който обаче има и мач повече. Два гола на Алексис Санчес и един на Аарън рамзи решиха двубоя в полза на лондончани още до почивката, а през второто полувреме Стивън Куин реализира почетното попадение за "тигрите", които са точно над зоната на изпадащите.

Арсенал изигра блестящо първо полувреме и много бързо напипа слабите места в защитата на домакините. Още в началните минути Том Хъдълстоун можеше да си вкара зрелищен автогол след центриране на Ектор Бeлерин, но за негово щастие топката се озова в ръцете на вратаря Стийв Харпър. Малко по-късно стражът на "тигрите" спаси и изстрел на Санчес, но натискът на Арсенал нямаше как да не даде резултат. В 28-ата минута футболистите на Хъл лесно загубиха топката и се стигна до фаул пред тяхната врата, от който Алексис Санчес откри резултата.

Само пет минути по-късно "топчиите" удвоиха преднината си. Сантиаго Касорла намери Аарън Рамзи, той стреля, а топката се отклони от Роби Брейди и стана неспасяема за Харпър.

Касорла и Алексис направиха пропуски, но Арсенал все пак вкара трети гол още преди почивката. Негов автор стана чилиецът, който получи великолепен пас от Рамзи и не сбърка.

Хъл стартира втората част с амбицията да саси честта си и можеше много бързо да върне един гол, но Соне Алуко отново не прояви хладнокръвие. Усилията на домакините се увенчаха с успеха в 58-ата минута благодарение на Стивън Куин, който се възползва от добро подаване на Ахмед Елмохамади. Веднага след това удар с глава на Пол Макшейн мина над гредата.

В края Арсенал пропусна да направи победата си по-убедителна, но отборът на Арсен Венгер със сигурност може да е доволен от представянето си и от трите точки, които го правят фаворит за второто място в крайното класиране.

Хъл до последно ще трепери за мястото си във Висшата лига. Тимът има трудна програма, като два от трите му оставащи мача са срещу Тотнъм и Манчестър Юнайтед.