Бой и нахлуване на фенове прекрати мач в Луковит

Срещата от 21-ия кръг на Северозападна В група между отборите на Ботев (Луковит) и Ботев (Козлодуй) продължи само 76 минути. Причините – бой и нахлуване на феновете на терена. Заради това главният съдия Никола Атанасов прекрати двубоя четвърт час по-рано. До въпросният момент резултата бе 1:1.

Гостите поведоха в 63- ата минута, а 7 по-късно Атанас Георгиев изравни. В 76-ата минута вратарят на козлодуйският тим Ивайло Върганов и състезателят на домакините Ивайло Иванов се сдърпаха. На помощ на Иванов се притече и съотборникът му Милен Тонев.

Последва размяна на удари. Това принуди рефера да вдигне червени картони и на тримата. В отговор изнервените фенове на домакините нахлуха на терена. В крайна сметка полицаите усмириха развилнелите се. Съдията обаче прецени, че при настъпилите стълкновения мачът няма как да продължи. Почти сигурно Ботев (Луковит) ще отнесе служебна загуба.

Снимка: Конкурент