Ювентус и Левски не се победиха в дербито

1:1 завърши едно от най-големите дербита на Северозападната В група между отборите на Ювентус (Малчика) и Левски от едноименния град. Двубоят е 21-ия кръг на първенството и е дербито на Община Левски. Над 1000 зрители се стекоха на стадион „Георги Кърчев“ в плевенското село Малчика.

Освен двата гола, те станаха свидетели на безкомпромисна и нервна битка за всяка педя терен, 10 жълти и 1 червен картон. Първото полувреме бе за гостите. Левскарите поведоха още в 4-ата минута. Мариян Блажев се възползва от грешката на Николай Петров и стреля в мрежата зад Веселин Ганчев.

Интригата можеше да падне още до почивката ако Светослав Бърканичков и Ивайло Иванов бяха надиграли вратарят на Юве. Напрежението се покачи до връхната си точка в средата на втората част. Първо домакините поискаха дузпа за нарушение срещу Сергей Стефанов, но намиращият се на 7-8 метра от ситуацията главен съдия не уважи желанието им.

При ответната атака Владислав Кинчев от Ювентус спря топката с ръка и реферът му вдигна втори жълт и червен картон. Малко след това бранителят на Левски - Теодор Михайлов фаулира Стефанов и този път съдията посочи бялата точка, от която Ивайло Дюлгеров изравни.

В оставащите минути Юве натисна, но атаките бяха хаотични и не доведоха до чисто голово положение.