Валенсия дръпна с 3 точки в битката за ШЛ

Отборът на Валенсия надигра с 3:1 Ейбар в среща от 35-ия кръг на Ла Лига, играна на "Местайя". Николас Отаменди (25), Даниел Парехо (56) и Пако Алкасер (71) прибавиха точките в актива на Нуно Санто и компания. Микел Аруабарена вкара почетно в 84-ата минута. "Бяло-черните" от Турия вече има имат аванс от три точки пред петия Севиля. Ейбар продължи серията си от поредни победи и е все по-близо до зоната на изпадащите.

Началните минути на двубоя не предложиха интересни моменти пред двете врати. Преди първия гол имаше два неточни удара към Чаби Ирурета и Диего Алвеш, дело на Пако Алкасер и Федерико Пиовокари в 16-ата и 17-ата минути. В 25-ата "лос че" стигнаха до аванс при първото си по-добро положение. След изпълнен корнер топката остана в игра, Хосе Гая центрира отляво, а Отаменди беше непокрит и разстреля вратаря с глава - 1:0. В 32-ата Ирурета спаси удар на Шкодран Мустафи след корнер. Три по-късно стражът на баските протегна ръка и изби в корнер след опит на Родриго де Паул.

В 54-ата минута Ману дел Морал без малко не отбеляза гол директно от ъглов удар. В 55-ата Де Паул разтресе напречната греда след страховит шут извън наказателното поле. Секунди по-късно Даниел Парехо реализира за 2:0 след изстрел от 20 метра. Това беше 12-о негово попадение в Примера. В 71-ата "прилепите" окончателно довършиха "синьо-червения" си опонент с трети гол. Парехо нацели гредата от пряк свободен удар, а при добавката Алкасер добави отблизо в мрежата на празна врата. В 84-ата съставът на Гайска Гаритано върна един гол. Резервата Анхел Родригес открадна топката, напредна отляво и намери абсолютно непокрития Микел Аруабарена, който шутира от 17 метра и вкара топката в мрежата - 3:1.

Снимки: "Марка"