Лудогорец изля гнева си върху Ботев Пд (видео)

Отборът на Лудогорец изля насъбралия гняв след загубата от Левски върху Ботев (Пловдив). Българският шампион победи като гост с 3:1 тима на "канарчетата" в мач от 6-ия кръг от плейофите на "А" група.

На два пъти за "орлите" се разписа Жуниор Кишада (2,41) и един гол добави Вандерсон (86). Почетното попадение за домакините бе дело на Томас Иршак (88). На два пъти гредите спасиха "жълто-черните", след удари на Марселиньо и Брайън Ангуло.

Въпреки заслужената победа Лудогорец отново показа, че не се намира в оптимална форма. Направи впечатление, че възпитаниците на Георги Дерменджиев допускат елементарни грешки. Разградчани доста често имаха възможност да изградят добри атаки, но неточни отигравания още в зародиш проваляха "зелените".

"Канарчетата" пък демонстрираха наивен, но приятен за окото футбол без своята звезда Иван Цветков. След мача стана ясно, че самият футболист е заявил на своя наставник Петър Пенчев, че ако не е титуляр, не иска да попада в групата.

Българският шампион имаше възможност да открие резултата още в 15-ата секунда. Вирджил Мисиджан се впусна по лявото крило и подаде към Марселиньо, който стреля технично, но за късмет на Адам Стаховяк кълбото се отби в левия стълб.

Първият гол падна във 2-ата минута и бе дело на Жуниор Кишада. Бразилецът се възползва от грешка на Милен Гамаков, който направи несполучлив опит да изчисти топката, която попадна право в краката на нападателя. Кишада не сбърка и отблизо изведе своя тим напред.

Лудогорец съвсем спокойно можеше да стигне до втори гол. Жуниор Кайсара изведе сам срещу вратаря Кишада, който се забави да шутира и Даниел Златков изби в корнер.

Домакините отговориха с опасен изстрел с глава от страна на Лъчезар Балтанов, който профуча на сантиметри от страничната греда.

В 41-ата минута гостите от Разград си осигуриха комфортна преднина. След грешка на Златков Кишада се озова сам срещу Стаховяк и вкара за 0:2. Бразилецът се полакоми и предпочете да шутира вместо да вземе правилното решение да подаде на непокрития Вирджил Мисиджан, и с известна доза късмет опъна мрежата.

Последваха скучни малко повече от 30 минути, след което двата тима се развихриха.

В 78-ата минута Мариян Огнянов отправи топовен шут, но Владислав Стоянов внимаваше и изби в корнер.

Минута по-късно "канарчетата" създадоха първото си чисто голово положение. Станислав Дрянов излезе сам срещу Стоянов, но стреля нескопосано в аут.

В 81-ата минута Брайън Ангуло нацели напречната греда след пробив отляво и бомбен изстрел.

Четири минути по-късно Марселиньо пропусна да се разпише от чиста позиция.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Вандерсон окончателно сложи точка на спора. Христо Златински изведе своя съотборник очо в очи със Стаховяк, като халфът на разградчани не остави шанс на стража на "канарчетата".

В 88-ата минута Томаш Иршак вкара красиво почетно попадение. Марин премина безпроблемно Кайсара и подаде към халфа, който с прецизен удар отдалеч не остави никакъв шанс на националния страж Стоянов.

БОТЕВ ПД - ЛУДОГОРЕЦ 1:3