Една крачка по-малко за Бенфика до титлата

Шампионът на Португалия Бенфика е все по-близо до поредната си титла. Отборът на Жорже Жезус не показа никаква милост при гостуването си на слабака Жил Висенте и го разгроми с 5:0. Два гола отбеляза десният бек Макси Перейра, а другите голове бяха дело на Жонас, Луизао и Лима.

Победата увеличи преднината на лисабонските "орли" пред Порто на 6 точки, но "драконите" са с мач по-малко.

В друга среща от 31-ия кръг Спортинг надви гостуващия Насионал с 2:0. Домакините имаха затруднения до почивката, но през второто време наложиха волята си. Фреди Монтеро откри резултата в 56-ата минута, а отново той в добавеното време оформи успеха на "зелено-белите", които са трети в класирането.

ЖИЛ ВИСЕНТЕ - БЕНФИКА 0:5
0:1 М. Перейра (15)
0:2 Жонас (22)
0:3 Луизао (46)