Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

"Риасор" отново не дочака победа, мисията на Ла Коруня е почти невъзможна (видео)

Шансовете на Депортиво Ла Коруня да се спаси от изпадането значително намаляха след равенството 1:1 срещу Виляреал у дома. В 13-и пореден мач галисийци не успяха да стигнат до победата. Тимът на Виктор Санчес остана в зоната на изпадащите, а има и мач повече от конкурентите си в битката за оцеляване Ейбар, Алмерия и Гранада. В оставащите три кръга до края на сезона именно Ла Коруня има най-трудна програма - гостувания на Атлетик Билбао и Барселона, и домакинство на Леванте.

Домакините започнаха много амбицирано и в първите минути поставиха под натиск защитата на Виляреал, но им липсваше прецизност в завършващата фаза на атаките. "Жълтата подводница" изнесе играта в по-предни позиции в средата на полувремето, но без да създаде нещо сериозно пред вратата на Хуан Карлос Санчес.

В 49-ата минута капитанът на Виляреал Марио Гаспар подаде на Хауме Коста, който с изненадващ фалцов удар прехвърли стража на Ла Коруня Фабрисио Агосто и смълча "Риасор". Домакините обаче имаха късмета да изравнят още в следващата атака. Изстрел на Селсо Борхес рикошира в бранител на Виляреал и влетя в мрежата - 1:1.

В игра за гостите се завърна доскоро контузеният Лусиано Вието, който се оказа на върха на няколко добри контри, но не можа да ги завърши подобаващо. В последните минути футболистите на Ла Коруня хвърлиха всички сили в атака, но така и не можаха да се доберат до трите точки.