Черно море не се отказва от битката с Левски за първенец на втората шестица (видео)

Черно море продължава да води битка с Левски за първенец на втората шестица, след като днес моряците спечелиха с 2:0 гостуването си на Марек и така се изравниха по точки със сините, които обаче са с мач по-малко. Попаденията за тима на Никола Спасов реализираха Иван Коконов (27) и Вилиян Бижев (88), а между двата гола Илиан Гаров можеше да изравни, но нацели напречната греда.

Поражението пък почти изхвърли Марек от "А" група, тъй като дупничани изостават на шест точки от спасителното 10-о място, а до края на надпреварата остават само четири кръга.

Дупничани започнаха по-активно срещата и организираха добра атака още във втората минута. При нея Димитър Димитров центрира отляво към Александър Манолов, но нападателят стреля в аут. Секунди по-късно моряците отговориха с пропуск на Живко Петков, който получи отичен извеждащ пас, но си пое по-дълго топката с гърди и тя попадна в ръцете на Михайлов.

Малко по-късно, в 7-ата минута, след великолепна атака отдясно топката стигна до Рангел Абушев, който шутира силно, но покрай вратата на варненци.

Така се стигна до 27-ата минута, в която Черно море поведе. Живко Петков отклони топката с глава към набралия скорост Иван Коконов. Той от своя страна надбяга Кавдански и след топовен шут с левия крак вкара за 1:0.

Марек бе близо до изравняване, когато в 44-ата минута Венков не се разбра със своя вратар Николов за една топка и притичалият Абушев стигна първи до нея, след което стреля към опразнената врата, но над напречната греда. Секунди след това и Димо Атанасов имаше възможност да се разпише, но шутира над вратата след изпълнение на фаул.

След почивката играта бе по-скучна и до 70-ата минута двата отбора така и не създадоха кой знае какви опасни атаки.

Все пак в последния четвърт час гостите вдигнаха темпото и веднага създадоха няколко добри възможности за втори гол. Първо Курьор проби по лявото крило и пусна по земя към двама непокрити негови съотборници, но те не се разбраха кой да шутира и се разминаха с топката. Секунди по-късно резервата Вилиян Бижев се откъсна сам срещу вратаря от центъра на терена, но стреля покрай лявата греда.

Тези пропуски можеха да струват скъпо на тима от Варна, тъй като в 77-ата минута топовен шут на Илиян Гаров нацели сглобката на горната и лявата греда на Николов.

Пет минути по-късно Ернандес намери Божилов в наказателното поле на дупничани, халфът на моряците овладя добре топката, вдигна си я във въздуха и отправи удар със задна ножица, но той излезе в аут.

Две минути преди края на редовното време футболистите на Никола Спасов решиха всичко в своя полза. При бърза контаатака Курьор намери Бижев, който след прецизен диагонален изстрел вкара в долния десен ъгъл, оформяйки крайното 2:0 за Черно море.