Федерер се измъчи на 1/4-финалите в Истанбул

Водачът в схемата Роджър Федерер (Швейцария) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Истанбул (Турция) с награден фонд 494310 долара. Швейцарецът се наложи в оспорван двубой над Даниел Химено-Травер (Испания) със 7:6(3), 6:7(5), 6:3 за 2:28 часа. Федерер наниза 11 аса в мача.

Той спечели първия сет след тайбрек. Във втората част испанецът направи пробив за 3:1 и след това поведе с 4:1, но номер 1 в схемата изравни 5:5. В тайбрека обаче Федерер загуби с 5:7 точки. Швейцарецът направи пробив за 5:3 в решителния трети сет и при свой сервис стигна до крайния успех.

В спор за място на финала Федерер ще срещне Диего Шварцман (Аржентина), който отстрани номер 4 Сантиаго Хиралдо (Колумбия) с 0:6, 6:2, 6:2 за 1:51 час.

Федерер има две победи в два мача срещу Шварцман. От 17.30 часа на Централния корт номер 2 в схемата Григор Димитров ще играе на четвъртфиналите с Иван Додиг (Хърватия).