Лудогорец и Ботев (Пд) посягат към Купата на България - на живо от националния стадион с атмосфера и състави

Божинов и Гълъбинов отново титуляри, но без успех

Българският нападател Валери Божинов се завърна в титулярния състав на Тернана след няколко мача на пейката при домакинството с Фрозиноне от 38-ия кръг на Серия “Б”. Той и съотборниците му обаче изиграха слаб мач и загубиха с 0:1, което ги доближи до зоната на изпадащите, докато гостите вече са еднолично на второ място. Божинов игра до 54-ата минута, когато отстъпи мястото си на Чераволо.

Андрей Гълъбинов също се върна в стартовите 11 за Ливорно в домакинството на Модена и престоя на терена през всичките 90 минути. Таранът от България отново игра силно, като беше сред най-опасните играчи на Кристиян Панучи. Късметът отново не бе с № 16, който отправи няколко удара, които или бяха спасени от Пинсольо или минаваха на сантиметри от гредата.

Равенството остави тосканците извън зона плейоф, която дава шансове за борба за Серия "А", но само на точка четири мача преди края на сезона.

Лидерът Карпи завърши 0:0 и се класира за първи път в историята си в Серия "А" с актив от 75 точки.

Третият Болоня вчера надви Катаня, четвъртият Виченца пък бе разбит от Бреша с 0:3 след страхотно представяне на Андреа Карачоло, който вече има 95 гола в Серия "Б".

Всички резултати от 38-ия кръг на Серия "Б"

Бреша – Виченца 3:0

Тернана – Фрозиноне 0:1

Латина – Перуджа 0:0

Ливорно – Модена 1:1

Карпи – Бари 0:0

Читадела – Специя 1:3

Трапани – Виртус Ланчано 1:0

Пескара – Про Верчели 1:0