Равенство между Макгил и Мърфи

Двубоят от 1/4-финалите на световното първенство по снукър в Шефилд между Шон Мърфи и квалификанта Антъни Макгил обещава да е оспорван и интригуващ. Поне такава заявка дадоха двамата състезатели след първата сесия, която приключи при равенство 4:4.

Мърфи, който вдигна купата в "Крусибъл" преди точно 10 години, започна много силно сесията. Магьосника реализира два поредни сенчъри брейка от 100 и 125 точки за 2:0. 24-годишният шотландец все пак спечели една партия преди почивката в сесията, като това се случи в третата част - 1:2. В четвъртия фрейм Мърфи записа 36, а след това и 42 точки за 3:1.

След подновяването на играта дебютиращият в "Крусибъл" Макгил се посъбуди и с брейкове от 66 и 89 точки изравни за 3:3. Добрата серия на шотландеца продължи и той взе третата си поредна партия с нов солиден брейк от 56 точки, за да поведе за първи път в мача - 4:3. Преди края на сесията Мърфи все пак изравни с най-силна серия от 45 точки.

Вторият сеанс е тази вечер от 21,00 часа, а третият е в сряда от 16,30 часа.