И Борнемут отпразнува влизането си във Висшата лига (видео)

След като воденият от Славиша Йоканович Уотфорд се класира за Висшата лига, това направи и Борнемут. Отборът на мениджъра Еди Хауи разгроми с 3:0 гостуващия Болтън и кръг преди края има аванс от 3 точки пред третия в класирането на Чемпиъншип Мидълзбро, но и значително по-добра голова разлика, което означава, че на практика няма как да бъде изместен от втората позиция. За Борнемут това ще е първо участие в най-горната дивизия на английския футбол в 116-годишната история на клуба.

Домакините не оставиха никакви съмнение в по-високата си класа и създадоха голям брой голови положения пред вратата на Адам Богдан. Първият гол обаче падна чак в 39-ата минута, когато Марк Пю се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Болтън. Малко преди почивката "черешките" удвоиха аванса си с точен изстрел на Мат Ричи.

През второто полувреме Болтън също направи няколко добри атака, а най-близо до гола беше Бари Банън. В 70-ата минута Дориан Дервит извърши нарушение в наказателното поле и беше изгонен, но Ян Керморган пропусна да вкара трети гол за домакините. Все пак, публиката на "Дийн Корт" избухна още веднъж. В 78-ата минута Калъм Уилсън получи пас от Андрю Сърман и оформи крайното 3:0.

След последния съдийски сигнал феновете на Борнемут нахлуха на терена и отпразнуваха заедно с играчите промоцията за елита на английския футбол.

За Болтън не игра контузеният български национал Симеон Славчев, който е преотстъпен на "тротърс" от Спортинг (Лисабон).

БОРНЕМУТ - БОЛТЪН 3:0