Дунав продължи доминацията си с нова шампионска титла

Дунав 8806 триумфира за четвърти пореден път с титлата в дамската Национална Баскетболна Лига. “Сините феи” затвориха финалната серия с 3-0 успеха, след като днес надиграха баскетболистките на Дечо Коешинов със 74:64 и зарадваха пълната зала в Русе с нов комплект златни медали, затвържавайки доминацията си в родното първенство. Това е общо пета шампионска титла в историята на русенския женски баскетбол.

Нефтохимик изглеждаше като по-мотивираният отбор в началото и съумя да се откъсне напред. След три минути игра резултатът бе равен - 4:4, но бургаския тим завърши частта с много силна серия от 13-5, благодарение на която имаше аванс от 9:17 след 10 изиграни минути.

Във втората четвърт Дунав продължи да бъде в ролята на изоставащ в резултата тим, но все пак успя да съкрати малка част от изоставането си. Така на почивката русенки губеха с 6 точки разлика - 29:35.

След подновяването на играта момичетата на Георги Божков показаха съвсем различно поведение на паркета и водени от Кристина Сантяго, която реализира почти половината точки на отбора в тази част заличиха изоставането си. Американката наниза 11 точки, а Дунав стигна до пълен обрат след 24:16 в този период и поведе с 54:51 след 30 минути игра.

Последната част започна с нова силна серия за домакините, след която разликата нарасна до 10 точки - 63:53, след което русенки не допуснаха обрат, задържайки водачеството в оставащите пет минути, за да триумфират със 74:64.

Кристина Сантяго бе абсолютен №1 за новите стари шампионки и завърши с 32 точки, 11 борби и 4 отнети топки. Цветомира Шаренкапова добави 10 точки за победата.

Вера Перостийска се отчете с 16 точки плюс 8 борби за гостите, ШАрел Алън добави 15 точки, а Борислава Христова - 13.

ДУНАВ 8806 - НЕФТОХИМИК 2010 74:64 (9:17, 20:18, 25:16, 20:13)

ДУНАВ 8806: Зорница Костова 7, Виолина Кочева 6, Радостина Димитрова 6, Жаклин Златанова 8, Кристина Сантяго 32 (Тамара Баич 2, Цветомира Шаренкапова 10, Деляна Коева 3, Маргарита Илиева)

НЕФТОХИМИК 2010: Ивелина Вранчева 4, Борислава Христова 11, Шарел Алън 15, Лидия Милкова 7, Вера Перостийска 16 (Драгана Гобелич 9, Габриела Костова, Мария Желязкова, Зорница Найденова)