Спортният талант на "Еврофутбол" Кирил Милов със злато в Хърватия

Спортният талант на "Еврофутбол" Кирил Милов спечели златен медал от 29-я международен турнир по борба "Купа Адриатика", който се проведе в хърватския град Пореч през уикенда. 18-годишният дупничачин грабна титлата в категория до 84 кг при класиците и застана на най-високото място на почетната стълбичка.

Владимир Владимиров спечели бронзов медал в смесената щафета 4х100 метра на Балканиадата по плуване за младежи в румънския град Орадея. Квартетът ни в състав Влади, Иван Геров, Калоян Николов и Георги Георгиев завърши с време 3:55.46 мин., с което заеха трето място. Спортният талант на българския букмейкър направи един от най-добрите си стартове и в първи пост на гръб записа 1:00.13 мин. Той се пусна и в щафетата 4х100 м свободен стил, където България зае четвърто място, а времето на 16-годишния софиянец е 53.31 сек. В индивидуалните стартове Влади записа седмо място на 200 гръб (2:09.85 мин) и 13-а позиция на 100 м в същата дисциплина – 1:05.77 мин.

Марая Любенова и отборът на СК "Илинден" завоюваха бронзовите медали от републиканското отборно първенство по джудо за младежи и девойки до 21 години, което се проведе на 25.04.2015 г. в Пазарджик. Въпреки че тимът се състезава в по-голямата възрастова група, момичетата регистрираха само една загуба от ЦСКА, а Марая, която е едва на 15 години, успя да направи едно от най-впечатляващите хвърляния на състезанието.

Друг Спортен талант на "Еврофутбол" – Натали Маринова, се класира четвърта на бухалки, шеста на топка и седма в многобоя на провелото се в неделя Държавно първенство по художествена гимнастика, категория "Елит" в тренировъчната зала на "Арена Армеец" в София.

Интересен турнир имаше и Христо Радев. 18-годишният атлет, който е с нарушено зрение, участва на турнир по голбал в Солун (24-26.04.2015 г.). Той и тимът на СК "Атлет" заеха шесто място, след като записаха една победа с 10 гола разлика срещу друг български състав - "Витоша". Шампион е мъжкият национален отбор на Гърция.

Медийни партньори на програма "Спортни таланти" са вестниците Стандарт, Еврофутбол и Марица, агенциите Крос и БГНЕС, сайтовете: sportal.bg, Viasport, bgathletic.com, dir.bg, actualno.com, sportline.bg, ngobg.info, winner.bg, chuime.bg, winner.bg, телевизиите ТВ7, News7 и Канал3, както и радиата Дарик, БНР, N-JOY, bTV и Z-Rock.

Четирите издания на програма "Спортни таланти" са част от мащабния социален проект на "Еврофутбол" – "Печелиш и помагаш". Той стартира през 2007 г. До момента чрез него са реализирани 18 кампании, насочени към различни проблемни сфери от нашия живот.