Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Кобресал стана шампион на Чили за първи път в историята си

Отборът на Кобресал победи гостуващия Барнечеа с 3:2 и спечели за първи път в историята си титлата в чилийското футболно първенство.Късен гол от дузпа на Матиас Доносо в 83-ата минута гарантира на клуба от малкия северен миньорски град трофея в шампионата "Клаусура" кръг преди края.

С успеха възпитаниците на арженитнския спец Далсио Джованьоли събраха 33 точки и взеха непреодолим аванс от 4 точки пред втория Универсидад Католика, който пропиля преднина от 3:0 и стигна само до 3:3 срещу гостуващия Депортес Икике в друг мач от предпоследния 16-и кръг.

Барнечеа, който има само 5 точки и вече е изпаднал, допусна девета поредна загуба. Кобресал е основан през 1979 година в Ел Салвадор, 8-хилядно градче в средата на пустинята Атакама, в което голяма част от населението работи в местната мина за добив на медна руда.

Единственият трофея в клубната история досега беше спечелената през 1987 година купа на Чили, когато в състава играе 20-годишния тогава нападател Иван Саморано, който в последствие направи сериозна кариера в Европа за Севиля, Реал Мадрид и Интер Милано.