Каратанчева се препъна в края на квалификациите за Прага

Българката Сесил Каратанчева загуби в третия решителен кръг от квалификациите на турнира по тенис на червени кортове в чешката столица Прага с награден фонд 250 хиляди долара. Седмата в схемата на пресявките Каратанчева допусна цели 11 двойни грешки и претърпя поражение от поставената под номер 1 представителка на домакините Луцие Храдецка с 4:6, 4:6 за 84 минути.

25-годишната софиянка започна силно срещата и поведе с 4:1, но 74-ата в света Храдецка постигна обрат със серия от пет поредни гейма. Каратанчева навакса пасив от 1:3 и изравни за 3:3 във втората част, но веднага след това отново допусна пробив. При 3:5 българката отрази два мачбола при свой сервис, но при последвалото си собствено подаване родената в Прага чехкиня все пак затвори мача с общо седмата си възможност.

Каратанчева все пак заработи 1005 долара и 14 точки за световната ранглиста, в която от днес заема 107-о място. Директно от основната схема на турнира стартира най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова. 54-ата в света пловдивчанка започва срещу квалификантка.