Наполи изригна на "Сан Паоло" и се залепи до римските тимове (видео)

Отборът на Наполи разби с 4:2 коравия тим на Сампдория в последния мач от 32-ия кръг на Серия "А", като се доближи само на две точки от Рома и на три от Лацио шест кръга преди края на сезона. Момчетата на Рафа Бенитес демонстрираха отличен футбол, като можеха да вкарат поне още няколко гола. Гостите пък просто бяха по-слаби от домакините, които изиграха един от най-добрите си мачове в тази кампания.

Двубоят започна лошо за Наполи, след като Раул Албиол си вкара автогол в 12-ата минута. Това само раздразни ентусиазираните от класирането на полуфинал в Лига Европа 26 години по-късно неаполитанци, които в рамките на няколко минути обърнаха резултата в своя полза. Първо Маноло Габиадини изравни с помощта на Емилиано Вивиано. Напусналият Самп в посока Неапол нападател стреля слабо, но стража на гостите допусна грешка и топката мина между ръцете и краката му за 1:1 в 31-ата минута. Попадението бе пето Габиадини за тима и общо 12-то за сезона, след като има седем и под ръководството на Синиша Михайлович. Три минути по-късно отлична комбинация между него и Гонсало Игуаин завърши с хубав гол за аржентинеца.

В първата минута на второто полувреме тифозите се изправиха на крака да аплодират нов красив гол, чийто автор този път бе Лоренцо Инсиние. Младокът отне топката от Лоренцо Де Силвестри проби през центъра, след което от 25 метра прати топката в мрежата. Бързоногият играч, който днес бе капитан при отсъствието на Марек Хамшик в стартовия състав се разплака, след като дълго време лекуваше тежка травма.

До края на срещата Игуаин от дузпа вкара за 4:1 в 81-ата минута и това бе негов 15-и гол в калчото. До края на срещата Вивиано трябваше да показва класа и спаси вратата си след удари на Хамшик, Хосе Кайехон и Дуван Сапата, а резервата на Самп Луис Муриел с отличен удар от 25 метра оформи крайното 2:4 за Наполи.

Играчите на домакините бяха изпратени с аплодисменти от тифозите след третата поредна победа. С днешното си представяне Наполи дава огромна надежда за отлично завършване на сезона, в който мечтаят за трофея в Лига Европа и място в Шампионската лига. Самп остана с 50 точки, след като в последните четири мача записа само две точки.