Монтана 2003 запази шансове за бронза след победа над Хасково 2012

Отборът на Монтана 2003 запази живи шансовете си да спечели бронзовите медали  Националната Баскетболна Лига за жени,след като тази вечер се наложи при домакинството си на Хсково 2012 със 75:67 и по този начин изравни резултата в серията на 1:1 победи. В серията се играе до два успеха от три мача, а решителния двубой е на 29-и април в Хасково от 1830 часа.

Радостина Димитрова бе над всички за победителките, след като се отличи с  "дабъл-дабъл" - 18 точки и 13 борби, Карън Дювър също се отличи с двойни показатели – 17 точки и 11 борби, а Христина Иванова вкара 14 точки.

За Хасково с невероятна игра и „трипъл-дабъл” се отличи Олга Дубровина 28 точки, 11 борби и 10 асистенции.

Баскетболистките на Монтана поеха лидертвото още от първия съдийски сигнал, като на почивката бяха напред с 13 точки – 47:34. През третата четвърт Монтана увеличи сериозно преднината си – 52:34, като до последния съдийски сигнал домакините не изпуснаха лидерствто и се поздравиха с ценния успех – 75:67.