Оклънд Сити спечели Шампионската лига на Океания

Новозеландският Оклънд Сити победи сънародниците си от Тийм Уелингтън с 4:3 след изпълнение на дузпи и спечели за пета поредна година Шампионската лига на Океания по футбол. Португалският нападател Жоао Морейра изведе шампионите напред след точно изпълнена дузпа в 14-ата минута на финала на стадиона в Сува, Фиджи. Дебютантите н надпреварата от Уелингтън стигнаха до изравняване 11 минути преди края след точен изстрел на Иън Хог. Това беше и първо попадение във вратата на Оклънд Сити в тазгодишното издание на турнира.

В 111-ата минута на продължението възпитаниците на испанския специалист Рамон Трибулиеч получиха право да изпълнят втора дузпа след игра с ръка в наказателното поле. Футболистите на Уелингтън яростно оспорваха решението на съдията, а заради бурния си протест Крис Бейл получи червен картон. Дарън Уайт застана зад бялата точка, но вратарят Майкъл О'Кийф спаси удара му. При дузпите и двата отбора направиха по един пропуск до 3:3, но при петите изпълнения Хог стреля над гредата, а Ким Де-ук реализира и гарантира на Оклънд Сити седми трофей от надпреварата и виза за Световното клубно първенство на ФИФА през декември в Япония.