Драматичен финал на първия турнир Mtel Golf Masters за 2015 г.

Плейоф на три допълнителни дупки определи победителя в Дивизия А на първия за годината турнир Mtel Golf Masters. Състезанието постави началото на турнирния сезон в Голф клуб “Св. София”.
След изиграване на 18-те дупки младите състезатели Райън Стайков и Асен Михайлов завършиха наравно – 74 удара, три над пара на игрището.

За определяне на победителя регламентът предвиждаше плейоф с игра на допълнителни дупки. На първа дупка и двамата състезатели направиха блестящи бърдита, на втора отново бяха равни (пар). Така се стигна до трета дупка, на която Асен Михайлов направи боги и победи съперника си, играл с двойно боги.

“Това е най-хубавото, което може да се случи на един турнир на Мтел и на българския голф въобще – на първите места да се класират млади състезатели”, заяви Петър Ризов, директор “Бизнес клиенти” в Мтел, който връчи наградите на победителите заедно с Илияна Захариева, директор “Корпоративни комуникации” в компанията.

На трето място в Дивизия А се класира друг талантлив млад играч – София Селдемирова със 75 удара.
Освен овациите на публиката Асен получи и мобилен телефон. Със същите смартфони си тръгнаха и победителите в останалите две дивизии – Марио Дочев, който събра 38 точки в Дивизия В, и Янаки Янакиев – 46 точки в Дивизия С.

Състезанието буквално тръгна по вода с лек дъжд, който не успя да помрачи настроението на 120-те участници. По-късно слънцето надви облаците и турнирът премина при перфектни условия и организация от страна на домакините и спонсорите.

В Дивизия B на второ място се класира Ватко Бешлиев с 36 точки, а трети остана Георги Петров с 35. При играчите с най-високи хендикапи челната тройка допълниха Михаил Трифонов (45 точки) и Валентин Кръстев с 40.

Бяха връчени и три допълнителни награди. Призът за "Най-дълъг удар" заслужи Стефан Кралчев, за "Най-точен удар" – Димитър Савов, а за" Най-добър начинаещ" бе обявен Валентин Маринов.

Освен за щедрите награди голфърите се състезаваха и за място на финала на веригата Mtel Golf Masters, който ще се проведе през септември. Тези, които не успяха да се класират, ще имат още един шанс през юни, когато е вторият квалификационен кръг.