"Танка" спаси Аталанта от загуба в 93-ата минута (видео)

Отборите на Аталанта и Емполи не излъчиха победител в мача помежду си от 32-ия кръг на Серия "А". Срещата в Бергамо завърши 2:2, като домакините се спасиха от поражението с гол на Херман Денис в 93-ата минута. Аржентинският ветеран бе точен с глава.

Преди това двата тима си размениха по един бърз гол в края на първото полувреме. В 41-ата минута Рикардо Сапонара се озова в удобна позиция за отбелязване на гол в наказателното поле на Аталанта и с хубав удар опъна мрежата зад вратаря Марко Спортиело. Само две минути по-късно обаче Макси Моралес подаде на намиращия се вдясно от него Алехандро Гомес и той на празна врата изравни резултата.

Четвърт час след почивката ветеранът Масимо Макаронe отново изведе напред Емполи с точен удар отблизо, но буквално в последните секунди "Танка" Денис изтръгна победата от ръцете на гостите.

Аталанта заема 17-а позиция в класирането, а Емполи е 16-и.