Чикаго и Калгари преодоляха първия рунд на плейофите в НХЛ

Дънкан Кийт вкара 3:48 минути преди сирената за победа на Чикаго с 4:3 над Нешвил, с което Ястребите спечелиха в шестия мач серията от Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Напред продължава и Калгари, докато Детройт поведе срещу Тампа Бей. Вашингтон и Ню Йорк Айлъндърс пък ще решат четвъртфинала на изток в седми мач. Кийт преодоля Пека Рине с мощен удар от лявата була, с което се превърна в герой на серията за отбора на Чикаго. Той направи и две асистенции в мач номер 6, а петият беше решен именно от негово попадение във второто продължение.

Другите голмайстори за Ястребите в събота вечер бяха Джонатан Тейвс, Патрик Кейн и Патрик Шарп, докато Кор Крофърд спаси 13 шайби на вратата си след смяната на Скот Дрлинг. Новакът допусна три шайби само в първата третина. Чикаго ще играе срещу Сейнт Луис или Минесота на полуфиналите от Западната конференция на НХЛ. Мат Стаян вкара победен гол 4:17 минути преди края на последната третина за успеха на Калгари със 7:4 над Ванкувър, изпратил Пламъците на полуфиналите на запад. Следващият съперник на отбора от Калгари, за който се разписаха по два пъти Майкъл Ферланд и Иржи Худлер, е Анахайм.

Петер Мразек спря 27 шайби за победата на Детройт с категоричното 4:0 над Тампа Бей в друг плейофен мач от събота вечер. Райли Шиън, Дрю Милър, Павел Дацюк и Дани Декайзер вкараха голове за Червените криле, които водят с 3:2 победи и могат да заключат серията в арена "Джо Луис" в понеделник. Николай Кулемин вкара победната шайба за отбора на Ню Йорк Айлъндърс, който се наложи с 3:1 над Вашингтон и изравни серията. Джон Таварес отбеляза гол и подаде за друг, а Ник Ледли завърши с две асистенции. Това обаче може и да се окаже последният мач на клуба в историческия "Насау Ветеран Мемориал Колизеум", защото мач номер 7 ще бъде игран в столицата.