Цървена звезда победи Цедевита в първия мач от финалната серия в Адриатическата лига

Цървена звезда (Сърбия) победи гостуващия Цедевита (Хърватия) с 68:59 (24:9, 18:15, 12:20, 14:15) точки в първия мач от финалната серия на Адриатическата лига по баскетбол за мъже. Играе се до три победи от пет срещи. Вторият двубой е в неделя от 21.30 часа българско време. Над 5500 зрители в зала "Пионир" в Белград наблюдаваха първата финална среща, в която домакините доминираха през първото полувреме. Сръбските баскетболисти спечелиха първата част 24:9 точки, а на почивката имаха преднина от 18 точки - 42:24. Гостите подобриха играта си и в третата четвърт намалиха пасива си на 42:47, но след 30 минути домакините отново имаха двуцифрен аванс в резултата - 54:44. След това играчите на Цървена звезда успяха да задържат преднината си и стигнаха до крайния успех.

Лука Митрович се отчете с 18 точки и 8 борби за победителите. Бобан Марянович добави "дабъл-дабъл" - 15 точки и 12 борби. За Цедевита 12 точки реализира Лука Бабич, а с по 9 точки завършиха Миро Билан, Марко Томас и Няманя Гордич.