Министърът на спорта Красен Кралев връчи Купата на Добруджа

Министърът на спорта Красен Кралев показа за пореден път съпричасност към волейбола у нас, като изгледа на живо тазгодишния финал за Купата на България 2015 при мъжете в Добрич, а в последствие лично връчи Купата на тазгодишния победител - Добруджа 07 (Добрич).

Припомняме, че тимът на Добруджа 07 победи Монтана (Монтана) 3:0 гейма във финалния спор, като спечели Трофeя за първи път в своята история.

Заедно с Красен Кралев на терена за награждаването излезе и кмета на Добрич Детелина Николова, която последва първият ни човек в спорта и връчи медалите на волейболистите.

Финалната фаза на надпреварата, в която бяха допуснати легионери и те подсилиха тимовете предизвика голям интерес, като за полуфиналите в Добрич дойдоха редица волейболни специалисти. Да наблюдават финалната среща бяха още треньорът на националния тим Пламен Константинов, вицепрезидентът Любо Ганев, Борислав Кьосев и други спортни деятели. Да проследи срещата на живо в Добрич бе дори и кметът на Монтана Златко Живков, който стискаше палци от трибните на воите. Срещата не бе пропусната и от представител на спонсора на първенствата у нас, като изпълнителният директор на Бачково Нина Николова бе сред публиката по време на финалната четворка, както и президентът на НВЛ Румен Янчев.