Метц препъна Бордо по пътя към Европа

Отборът на Бордо не успя да победи аутсайдера Метц в домакинството си от 34-ия кръг в Лига 1. Срещата завърши 1:1, но този резултат не бе най-желания от "жирондинци", които пропуснаха да се доближат до шестото място в класирането, което дава право на участие в Лига Европа.

Гостите от Метц дори откриха резултата в мача в 24-ата минута с попадение на Феряни Сиси и дълго време дори се виждаше като краен победител. Все пак играчите на Бордо се добраха до точката в 83-ата минута, когато Уахиб Хазири възстанови равенството, което се запази и до края на двубоя.

Така Бордо остава на 7-ото място с 55 точки - две по-малко от шестия Сент Етиен, който е и с мач по-малко в актива си. Метц пък остава в зоната на изпадащите с 30 точки на 19-ото място.