Четири години по-късно Интер покоси "вълците" (видео+галерия)

Миланският гранд Интер надви Рома след повече от четиригодишна пауза. "Нерадзурите" надвиха с 2:1 "вълците" с късен гол на Мауро Икарди в 88-ата минута в мач от 32-ия кръг на Серия "А". Преди това Ернанес бе открил в 15-ата минута, а Раджа Наинголан бе изравнил в 63-ата минута. Успехът е много важен за "черно-сините", които нямаха победа над римляните от февруари 2011 година в Kалчото, като в последните седем мача Рома постигна четири победи, а три пъти срещите завършваха наравно. Трите точки върнаха надеждата на Роберто Манчини и момчетата му за класиране в евротурнирите, след като изпревариха Милан и вече имат 45 точки. Шест кръга преди края тимът изостава на четири точки, от последното място даващо право на участие в Лига Европа, но Фиорентина (49) е с мач по-малко.
Играчите на Руди Гарсия записаха първо поражение далеч от "Олимпико" от шест месеца, когато на 1 ноември 2014 отстъпиха на Наполи с 0:2. По-големият проблем на "джалоросите" е, че утре Лацио може да дръпне с три точки в битката за директно класиране в Шампионската лига, а Наполи да се доближи само на две от Франческо Тоти и компания.

Интер победи Рома след четиригодишна пауза Ернанес откри с красив гол в 15-ата минута, когато не остави шансове на  Морган Де Санктис с изстрел от 18 метра. Това бе неговия трети гол за сезона. Три минути по-късно Виктор Ибарбо удари гредата на домакините и така остана без попадения за Рома.

В 52-ата минута Тоти бе заменен от Кейта и гостите започнаха да играят много по-добре. Първо Алесандро Флоренци пропусна от чиста позиция, но малко по-късно Раджа Наинголан изравни в 62-ата минута след подаване на Пянич със своя четвърти гол в тази кампания. Двата отбора играеха за победа и Манчини и Гарсия пуснаха офанзивни футболисти. "Нерадзурите" играха едновременно с Джердан Шакири, Паласио, Подолски, Икарди, Ернанес и Матео Ковачич и това даде резултат. Положенията пред Де Санктис бяха по-чисти и след няколко пропуска на Икарди, именно младока прати топката в мрежата в 88-ата минута.

Интер победи Рома след четиригодишна пауза Аржентинецът отбеляза своя 17-и гол след подаване на Лукас Подолски и взриви трибуните. Германецът и Родриго Паласио пропуснаха да вкарат и трети гола в последните секунди.

Интер победи Рома след четиригодишна пауза Победата бе първа след четири мача без успех в 3 равенства и едно поражение пред собствените тифози в шампионата и общо под № 70 за Интер срещу Рома в 164 мача за първенство, като бе прекъсната серията от две поредни поражения на "Джузепе Меаца" от "джалоросите".