Петицата на Sportal.bg за XXVI кръг на НБЛ

Четирима чужденци и един българин попаднаха в идеалната петица на предпоследния кръг от редовния сезон на НБЛ. Най-много представители има Рилски спортист - двама, докато Ямбол, Левски и Черно море Порт Варна са представени от по един играч.

Тайлър Лейзър (Ямбол)
31 минути, 25 точки (9/12 2Т, 0/3 3Т, 7/7 НУ), 6 борби ,6 асистенции

Американецът бе един от малкото играчи на Юлиян Радионов, представили се на ниво при тежкото поражение с 89:108 като гост в Самоков. Лейзър бе най-резултатен за ямболии с 25 точки при високи проценти - 9/12 за 2 точки и 7/7 от наказателната линия. Освен това изрусеният янки направи 6 асистенции и овладя 6 борби за 31 минути на терена.

Брандън Хийт (Левски)
35 минути, 20 точки (5/9 2Т, 3/8 3Т, 1/2 НУ), 3 борби, 9 асистенции, 1 отнета топка

Хийт демонстрира високата си класа срещу Берое, въпреки че това бе първи мач за него в рамките на календарната 2015 година. За 35 минути на паркета в “Триадица” той остана на крачка от “дабъл-дабъл” и остави срещу името си 20 точки и 9 асистенции, а също така овладя 3 борби и пресече 1 пас, за да намери място в най-добрата петица на кръга.

Златин Георгиев (Рилски спортист)
25 минути, 14 точки (2/3 2Т, 2/4 3Т, 4/5 НУ), 5 борби, 4 асистенции ,1 чадър

Юношата на Левски изнася отличен сезон с екипа на Рилски спортист и показа отличната си форма и срещу Ямбол. За 25 минути на паркета той се отчете с отлични показатели в почти всички компоненти на играта. Голди се оттегли в съблекалнята с 14 точки, 5 борби, 4 асистенции и 1 отнета топка, както и заслужено място в идеалния отбор на кръга.

Милош Коматина (Черно море Порт Варна)
35 минути, 18 точки (6/8 2Т, 1/5 3Т, 3/3 НУ), 13 борби, 2 асистенции, 1 чадър

Черногорското крило закова поредния си “дабъл-дабъл” откакто играе за варненския Черно море. Този път Коматина се изяви срещу Спартак (Плевен) при неочаквано трудно изкованата домакинска победа на “моряците”. Той завърши с 18 точки и 13 борби, а към тях прибави 2 асистенции и 1 чадър, затвърждавайки силната си игра.

Жарко Ракочевич (Рилски спортист)
24 минути, 21 точки (10/14 2Т, 1/1 НУ), 9 борби, 5 асистенции, 1 отнета топка, 3 чадъра

Черногорецът продължава да демонстрира високата си класа и сякаш ще бъде в оптимална форма точно за плейофите и решителните битки в ЕВРОХОЛД Балканска Лига. Атлетичният Ракочевич направи фурор срещу Ямбол и бе навсякъде по терена, правейки всичко. За едва 24 минути игра той приключи с 21 точки, 9 борби, 5 асистенции, 3 чадъра и 1 отнета топка при успеваемост 10/14 за 2 точки и 1/1 от наказателната линия, с което си заслужи приза зa MVP на кръга.

Автори: Александър Сотиров, Мануел Марков
Колаж: Графика ООД