Академик (Свищов) взе дербито срещу Бдин (Видин)

Академик (Свищов) спечели дербито на 20-ия кръг на Северозападната "В" група след 2:1 над гостуващия му Бдин (Видин). Съперниците изиграха равностоен двубой, а интригата се задържа до края. Домакините поведоха в средата на първата част чрез Тодор Тодоров. За него помогна и несръчната игра в защита на гостите. Действието се разви във вратарското поле, където Тодоров два пъти се завъртя около топката преди да я насочи в мрежата зад Христо Матев.

В 67-ата минута Павлин Иванов покачи на 2:0, след като съотборник го изведе сам пред празната врата. Малко след това Борислав Боянов изпълни перфектно фаул за крайното 2:1. По още две чисти положения пропиляха съперниците. Победата изкачи "студентите" на третото място, където досега бе именно Бдин.

Около 400-те зрители аплодираха завръщането на терена на голмайстърът Десислав Русев, който влезе в 89-ата минута. Плевенчанинът се завърна след тежка контузия – в края на есенния полусезон кракът му бе счупен на две места в мача с Янтра (Габрово).