ПСЖ мачка с 6:1 и вижда титлата (видео)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен бързо забрави отпадането си от Шампионската лига, като си го изкара на Лил. Тимът на Лоран Блан разпиля своя противник с 6:1 в мач от 34-ия кръг на Лига 1 при това без двамата си най-добри играчи Тиаго Силва и Златан Ибрахимович. Бразилецът е контузен, а шведската звезда изтърпява наказание, като му остава още един мач. В негово отсъствие Есекиел Лавеци (28,42,77) се отличи с хеттрик, Единсон Кавани (4, 73-д) добави два, а Максуел бе открил головата сметка още в първата минута.  Единственото попадение за гостите бе дело на на Марко Баша в 59-ата минута.

Домакините започнаха ударно срещата и още в четвъртата минута водеха с 2:0. Първо Максуел бе точен след подаване на Серж Орие още в първата атака. Кавани отбеляза своя 10-и гол за сезона в първенство с прехвърлящ удар извън наказателното поле след подаване на Хавиер Пасторе. Кавани асистира пък на Лавеци в 28-ата минута, който прати топката под гредата за 3:0.

Последваха две неприятни новини за Блан, който в рамките на няколко минути трябваше да замени принудително Салваторе Сиригу и Серж Орие с Никола Душес и Грегори ван дер Вийл. Въпреки това ПСЖ вкара четвърти гол в 42-ата минута, като негов автор отново бе Лавеци и в този момент единствената въпросителна бе с колко столичани ще победят.

През второто полувреме след ъглов удар Баша намали с глава в 59-ата минута, но в 72-ата минута Себастиен Коршия извърши нарушение в наказателното поле на Лил и бе изгонен, а домакините получиха право да изпълнят дузпа. Кавани застана зад бялата точка и направи 5:1, а Лавеци оформи крайното 6:1 със своя първи хеттрик във Франция в 77-ата минута.

Интересното е, че до днес аржентинското крило бе отбелязал само четири гола в 25 мача за първенство.
ПСЖ има вече 68 точки и три преднина пред Лион след своята четвърта поредна победа в Лига 1. Лил пък след три поредни победи записа 12-та загуба за сезона в първенството и остана на 8 място с 50 точки.

Успехът бе много важен за домакините и ги доближи до трета поредна титла. В оставащите пет срещи до края на сезона на столичани им предстоят три домакинства - срещу Метц, Гингам и Реймс, както и гостувания на Нант и Монпелие. Днешната победа пък е най-голямата за парижани от април 2012 година насам, когато за последно те вкараха шест гола при успеха с 6:1 над Сошо, отново на "Парк де Пренс"