Нова голова акция на Гризман, каръкът пак преследва Торес

Испанският шампион Атлетико Мадрид надигра категорично с 3:0 Елче в двубой от 33-ия кръг на Ла Лига. Антоан Гризман за трети пореден път вкара две попадения в мач от първенството на Испания след точни удари в 55-ата и 76-ата минути. Раул Гарсия също се разписа в 63-ата минута. С успеха "лос колчонерос" дръпнаха със седем точки пред четвъртия Валенсия преди мача на "прилепите".

Диего Симеоне даде почивка на основни футболисти, уморени след сблъсъка с Реал Мадрид в Шампионската лига. Фернандо Торес замени Марио Манджукич, а Хесус Гамес, Хосе Мария Хименес и Раул Гарсия също получиха шанс в стартовия състав. Гостите от "Мартинес Валеро" подредиха 4-2-3-1.

Срещата започна с шанс пред Торес след страхотен пас на Коке в третата минута, но нападателят не шутира добре. В деветата минута Адриан Гонсалес беше близо до попадение за валенсианци след лошо изчистване на Диего Годин. Бившият играч на Левски Гари Родригес стартира много добре и до десетата минута направи два прекрасни пробива.

В 12-ата Пжемислав Титон се справи с коварен удар на Раул Гарсия след пас на Гилерме Сикейра. В 19-ата картинката се повтори - Сикейра центрира отляво, Гарсия стреля с глава, а Титон се отличи със силно спасяване. В 23-ата Годин се пребори за висока топка при корнер, ала стреля над гредата. Четвърт час по-късно Ел Ниньо Торес направи голям пропуск. Коке блесна с прицизен пас, а Торес, оставен сам на втората греда, насочи прекалено високо. В 42-ата удар с глава на бившия играч на Челси отново не попадна в целта.

В началото на второто полувреме Сикейра получи травма и беше заменен от Хуанфран. В 48-ата каръкът пред Торес продължи, след като Титон спечели спора. В 52-ата Файсал Фажир на два пъти пропусна. Три минути по-късно "лос рохибланкос" откриха резултата - Хуанфран центрира, Коке стреля, Титон изби и Гризман добави в мрежата - 1:0.

В 63-ата преднината на домакините беше удвоена. Раул Гарсия реализира с хубав изстрел от 25 метра, който изненада вратаря, непокрил близкия си ъгъл. В 76-ата минута "Висенте Калдерон" се зарадва на трети гол. Френският стрелец пак зае най-добрата позиция и отбеляза абсолютно сам, след като топката заблуди неколцина играчи на Елче. Гризман вкара два гола за трети път и вече има общо 22 попадения в Ла Лига. В края на срещата вратарят на домакините Ян Облак направи няколко спасявания, за да остави резултата 3:0.

Снимки: Getty Images/Guliver