Изгонен от Левски класира отбора си за Висшата лига

Изгоненият от Левски сръбски треньор Славиша Йоканович записа славна страница в биографията си, след като класира сегашния си отбор Уотфорд за Висшата лига на Англия. В двубой от предпоследния кръг на Чемпиъншип "стършелите" победиха с 2:0 при гостуването си на Брайтън и са едноличен лидер в класирането с 88 точки.

Останалите мачове се развиха точно по вкуса на Уотфорд и така тимът не може да бъде изместен от първите две места, даващи право на директна промоция за Висшата лига, без значение от това какво ще се случи в последния кръг.

Трой Дийни и Матей Видра вкараха по един гол във всяко полувреме, с което изковаха важната победа на своя отбор.

Уотфорд е лидер в таблицата с 88 точки, а вторият в подреждането Борнемут е с 84 точки и утре гостува на Болтън. Йоканович връща отбора в елита на Англия за първи път от сезон 2006/2007 насам.

“Работим като отбор, не беше лесен мач, имахме трудности в началото и края. Много съм щастлив и се радвам и гордея. Привържениците ни са важна част от успеха и им благодаря, че ни подкрепят навсякъде”, каза бившият наставник на "сините".