Спартак (Плевен) пропусна да разгроми Левски

Лидерът на Северозападната В група Спартак (Плевен) победи с 2:0 като гост Левски от едноименния град в среща от 20-ия кръг на първенството. Селекцията на треньора Бойко Цветков доминираше през цялото време, но пропусна да разгроми съперника. По този показател се „отличи“ Васил Шопов, който на три пъти излезе очи в очи с вратяря на домакините Иван Георгиев, но така и не успя да го преодолее.

Заслуга за многобройните пропуски може би има ранния гол, който реализира Стефан Христов. В 5-ата минута той бе пласиран до гредата, където му подаде Шопов и голмайстърът на групата откри резултата.
След това Преслав Антонов и отново Христов пропуснаха да убият интригата. След почивката доминацията на плевенчани продължи, но освен Шопов с попадение се разминаха още Пламен Илиев и Христо Кирев.

Мачът отиваше към приключване когато Любомир Тодоров получи топката зад защитата и преодоля Иван Георгиев за крайното 2:0.