Европа вече е мираж за Милан (видео+галерия)

Отборът на Милан окончателно се сбогува с надеждите си да се класира в евротурнирите, след като загуби напълно заслужено при гостуването си на Удинезе с 1:2. Джампиеро Пинци (58) и Емануел Баду (74) бяха точни за домакините, които категорично надиграха момчетата на Филипо Индзаги. Джампаоло Пацини в 88-ата минута вкара своя първи гол от игра в първенството след близо година и втори за този сезон, но това не помогна на "росонерите" да се спасят от девета загуба за този сезон. Поражението идва след две победи и две равенства за "червено-черните", докато Удинезе, който постави рекорд на клуба за този сезон с 13 удара през първата част и общо 20 в цялата среща прекъсна серията си от шест мача без успех в Калчото.

Милан остана с 43 точки на девето място преди останалите срещи от този кръг, а Удинезе се изкачи на 12-то място с 38 точки.

Удинезе - Милан 2:1 Удинезе излезе в мача със специални фланелки. Половината от тениските на "фриуланите" бяха традиционните цветове на отбора - бяло и черно, а другата бе в синьо и червено. Това се прави в чест на хандбалния тим на Роверето, който се намира в Серия "Б" на Апенините. Клубът е основан през 1990 г., а наскоро претърпя фалит. Нетрадиционната идея идва от един от спонсорите на Италианския олимпийски комитет Dacia, който е такъв и на "бианконерите".

Удинезе - Милан 2:1 Филипо Индзаги отново заложи на Сусо, а Джампаоло Пацини водеше атака с Жереми Менес. Антонио Ди Натале пък търсеше своя гол № 205 в калчото, като още в първата минута пробва рефлекса на Диего Лопес. Първата част домакините бяха по-активни и само малшанса им попречи да водят, а в последната минута на полувремето гол на Лука Антонели бе отменен за нарушение.

На почивката поради травма Габриел Палета бе заменен от Адил Рами.

Пинци откри в 58-ата минута със своя първи гол за сезона и общо трети срещу "росонерите". Последното попадение в Калчото на халфа бе преди повече от година срещу Рома.

Гостите отново получиха гол след изпълнение на статично положение, след като оставиха Пинци сам на 12 метра от вратата да поеме топката и да я прати в долния десен ъгъл на Лопес и да вкара своя трети гол в кариерата си срещу Милан.

В 74-ата минута Емануел Баду вкара напълно заслужено и втори гол. Ди Натале стреля силно от границата на наказателното поле, Лопес изби, но Гилерме бе по-бързо от защитата и пръв стигна до топката и върна кълбото пред вратата на гостите, а връхлитащият Баду отблизо вкара подобно на Пинци своя първи гол в Калчото за сезон 2014/2015 година.

Алесио Черчи и Матия Дестро се появиха в игра и до края Пацини върна едни гол, но Милан отново показа, че заслужава мястото на което се намира с представянето си през цялата кампания.

След няколко дни има междинен кръг, като на "Сан Сиро" идва Дженоа, а на "Фриули" идва бившия тим на треньорския тандем Андреа Страмачони и Деян Станкович - Интер.
Удинезе - Милан 2:1