Куинс Парк Рейнджърс пропусна важни точки срещу Уест Хам

Отборът на Куинс Парк Рейнджърс пропусна да спечели важни точки в борбата за оцеляване в английския елит, завършвайки наравно 0:0 в лоднонското дерби с Уест Хам на своя "Лофтъс Роуд". Големият герой на К.П.Р. от началото на сезона Чарли Остин пропусна дузпа, а гол на Ричард Дън бе отменен в последните 15-на минути на двубоя и по този начин отборът на Крис Рамзи не успя да спечели срещата, което го остави на предпоследното 19-о място в класирането на Висшата лига. Пропуснатата победа разочарова феновете на домакините, които имаха огромни очаквания към срещата, но те не се оправдаха.

Куинс Парк Рейнджърс можеше да поведе в резултата още преди почивката, когато Джеймс Колинс игра с ръка в наказателното си поле и реферът Майк Джоунс отсъди дузпа. Ударът на Чарли Остин от бялата точка обаче бе отразен от вратаря на "чуковете" Адриан дел Кастийо.

След почивката и стражът на домакините Робърт Грийн трябваше да се намесва решително, за да спаси вратата си от гол, след като Аарън Кресуел стреля точно от пряк свободен удар и бе близо до попадение. Домакините пък видяха попадение на Ричард Дън отменено от рефера в заключителните минути на срещата. Така Куинс Парк Рейнджърс остана предпоследен в класирането с 27 точки, като е по-близо до последната позиция в таблицата, заемана от Бърнли, отколкото до спасителната зона. Лондончани вече изостават на четири точки от заемащия 17-ото място Лестър, като "лисиците" са и с мач по-малко от тях.