Топ 4 изглежда мираж за Ливърпул след ново безидейно представяне на мърсисайдци (видео)

Ливърпул не успя да стигне до така важните три точки срещу Уест Бромич, записвайки нулево равенство с "дроздовете" на "Дъ Хоутърнс". Така мърсисайдци изостават на шест точки от мечтаното четвърто място, а разликата може да стане и по-голяма след изиграването на останалите мачове от кръга. Уест Бромич пък вече е все по-спокоен за мястото си в елита, като в момента "дроздовете" са на седем точки над опасната зона.

Мениджърът на домакините Тони Пулис заложи на същия стартов състав, който преди седмица победи Кристъл Палас с 2:0. Това означаваше, че Виктор Аничебе и Саидо Берахино започнаха заедно в атака за домакините. Глен Джонсън, Джордън Айб и Марио Балотели започнаха като титуляри за Ливърпул. Това бе първи старт на италианеца от февруари насам. Капитанът Стивън Джерард пък записа своя мач №500 в Премиър лийг.

Гостите тотално доминираха по отношение на владеенето на топката - в 78% от игровото време през първата част, но и така не успяваха да преодолеят сгъстената отбрана на "дроздовете" и да стигнат до чисти голови положения. Първото полувреме завърши без голов удар към една от двете врати.

В 56-ата минута мърсисайдци бяха близо до гол. Удар на Балотели бе блокиран, топката стигна до Коутиньо, чиито шут бе избит от Майхил, след което Хендерсън имаше възможност, но в крайна сметка бранителите успяха да изчистят. В 62-ата минута Айб направи хубаво двойно с Балотели, след което стреля силно, но топката срещна напречната греда. Домакините отговориха, създавайки чудесна възможности пред вратата на Миньоле, но първо стражът се намеси решаващо, а след това Ловрен изчисти от голлинията.

В 87-ата минута Макманаман проби добре отляво и стреля от малък ъгъл, но Миньоле спаси.