100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Ямбол с трудна победа над Спартак

Отборът на Ямбол се поздрави с победа в последния кръг от редовния сезон в Националната Баскетболна Лига, след като постигна изключително трудна победа при домакинството си на Спартак (Плевен) с 93:91.

Тейлър Лейзър вкара 31 точки за слекецията на Юлиан Радионов, а Мартин Дурчев добави 20 точки за успеха.

Урош Величкович приключи с 27 точки за плевенчани, а Станислав Ваклинов завърши с 22 точки.

Домакините започнаха много отпуснато двубоя, което се дължеше най-вече на сериозната доза подценяване на съперника и това им изигра лоша шега. От своя страна, баскетболистите на Спартак демонстрираха, че няма да се примирят с ролята на аутсайдер и след добро представяне в защита и нападение, гостите поведоха с 12 точки- 30:18.

Възпитаниците на Юлиан Радионов се събудиха през втората четвърт и успяха да стопят изоставането си, но въпреки това, на почивката Ямбол продължаваше да е в ролята на догонващ в резултата – 42:49.

Величкович наниза нова тройка на старта на второто полувреме, с която възстанови двуцифрения аванс на плевенчани, но след това Лейзър, Дурчев и Петков коригираха мерника си и само за няколко минути Ямбол достигна до пълен обрат, а в края на третата част преднината на домакините вече бе двуцифрена 74:64.

В заключителните десет минути плевенчани дадоха всичко от себе си, за да поднесат голямата изненада и на няколко пъти бяха близо, след като успяха да стопят изоставането си до само една точка при 2 секунди до финалната сирена след тройка на Александров, но времето не стигна за нещо повече и ямболии се поздравиха с крайния успех – 93:91.