Берое завърши редовния сезон с категорична победа

Отборът на Берое (Стара Загора) завърши редовният сезон в Националната Баскетболна Лига с категоричен успех, след като се наложи при домакинството си на Черноморец (Бургас) със 104:57.

Най-резултатен за победителите беше Тихомир Желев, който отбеляза 29 точки, а Павлин Иванов добави 26 точки.

Любен Пасков и Деян Биелич вкараха по 16 точки за Черноморец.

Двубоят започна с близо десет минути закъснение заради липсата на медицинско лице, а след началото домакините демонстрираха отличен мерник от зоната за три точки. Въпреки това, преднината на Берое след първите пет минути бе само три точки- 14:11, тъй като гостите от Бургас заложиха на добре организирани бавни нападения. До края на частта старозагорци овладяха напълно ситуацията и с още няколко добри защити си осигуриха двуцифрен аванс 28:15.

Втората четвърт започна с размяна на успешни атаки след хубав индивидуален пробив на Рошманов за Черноморец, а за „зелените” се разписа Павлин Иванов. След няколко неуспешни нападения и в двете посоки отново Иванов се разписа отдалеч за 33:19. Оттук до края на първото полувреме момчетата на Любо Минчев не срещнаха никаква съпротива от съперника си и логично разликата в резултата се увеличи застрашително – 58:28.

През второто полувреме баскетболистите на Берое започнаха да играят за малобройната публика в залата в Стара Загора, но върпреки, че качеството и темпото на игра спаднаха рязко, старозагорци продължиха да се покачват преднината си, която достигна до 43 точки в края на мача – 104:57.