Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Лукойл финишира с успех срещу Черно море

Лукойл Академик финишира редовния сезон в НБЛ с домакински успех срещу Черно море Порт Варна, като това бе победа №23 за “студентите”, които завършват с едва 1 загуба - като гост на шампиона Левски. Днес възпитаниците на Тони Дечев спечелиха с 86:72. Tака окончателно стана ясно, че Черно море завършва на четвърта позиция в подреждането и ще играе с Левски в плейофите

Домакините изиграха добра първа четвърт и превъзмогнаха силното начало на варненци, които поведоха с 2:7 в самото начало, преди Лукойл да вземе контрол след серия от 18-5, с която затвори частта при 20:12 в своя полза.

“Моряците” отвърнаха с отлични начални минути на следващия период, в които изравниха резултата до 26:26, след като показаха надмощие и ограничиха съперника до само 6 точки срещу 14 от своя страна в първата половина на тази четвърт. Лошата новина за щаба на гостите бе контузията на Станимир Маринов, който напусна заради травма в глезена, а до почивката водачеството пак бе за Лукойл Академик - 40:34.

Вицешампионите взеха превес след подновяването на играта и поведоха с 52:39, а след това преднината им нарасна и до 58:42 след 24 минути игра. Гостите не се предадоха и заличиха голяма част от пасива си, благодарение на 12 безответни точки за 58:54, но след 30 минути отново бяха в ролята на изоставащи - 66:57.

Лукойл остана начело в резултата и през заключителните 10 минути, за да триумфира с 14 точки преднина - 86:72.

Всички играчи от стартовата петица на Лукойл завършиха с двуцифрен точков актив, като най-много вкара Тери Смит - 16. Христо Захариев и Никола Драгович добавиха по 15, а Димитър Димитров и Дий Браун се отчетоха съответно с 11 и 10, като Браун направи и 12 асистенции.

Милош Коматина и Лени Даниъл вкараха по 16 точки за гостите от Варна.

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК - ЧЕРНО МОРЕ ПОРТ ВАРНА 86:72 (20:12, 20:22, 26:23, 20:15)

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Дий Браун 10, Тери Смит 16, Христо Захариев 15, Никола Драгович 15, Димитър Димитров 11 (Александър Груев, Крис Минков 7, Николай Колев, Николай Грозев, Тенчо Банев, Веселин Веселинов 4, Бруно Шундов 8)

ЧЕРНО МОРЕ ПОРТ ВАРНА: Асен Великов 2, Станимир Маринов 4, Станислав Цонков 8, Милош Коматина 16, Лени Даниъл 16 (Милиян Боцка, Пламен Алексиев 9, Станислав Славейков 4, Ангел Пейчинов 3, Николай Стоянов, Милян Пупович)