Тотнъм измъкна важна точка от Саутхамптън, гол с ръка помага на "шпорите" (видео)

Саутхамптън и Тотнъм не успяха да се победят, завършвайки при резултат 2:2 директния си сблъсък за място в Лига Европа. "Светците" повеждаха на два пъти с попадения на Грациано Пеле (29' и 65'), но след гол с ръка на Ерик Ламела (43') и точен удар на Насер Шадли (70') Тотнъм се добра до така важната точка, с която запазва преднината си пред днешния си съперник.

Домакините създадоха първата възможност в 25-ата минута, когато Шнайдерлин засече на близката греда ниско центриране от корнер. Лорис обаче показа страхотен рефлекс и успя да спаси. Четири минути след това отбраната на Тотнъм направи изумителна грешка, довела до гол. Първо Райън Мейсън се подхлъзна, а след това и Бен Дайвис имаше достатъчно време да изчисти, но се засуети и в опита си да гардира топката падна след леко побутване на Пеле. Нападателят се възползва максимално и с едно докосване прати топката във вратата. Две минути преди почивката гостите изравниха. Дайър центрира отдясно, Кейн продължи с глава към Ламела, който засече отблизо за 1:1. Повторенията обаче показаха, че аржентинецът игра с ръка, така че това попадение трябваше да бъде отменено. Това обаче не се случи и резултатът бе изравнен.

През втората част Стивън Дейвис пропусна две добри възможности да изведе отново Саутхамптън напред. Това все пак стана в 65-ата минута, когато Грациано Пеле отбеляза втория си гол в мача. Шейн Лонг центрира отдясно, а италианецът се извиси и засече много добре с глава. Само пет минути по-късно Тотнъм отново изравни от нищото. Ерик Дайер изведе Шадали, който от малък ъгъл стреля по диагонала за 2:2.

В последните минути домакините наложиха натиск в търсене на победен гол, но така и не успяха да стигнат до него. Така двата отбора запазиха разликата от една точка помежду си. Саутхамптън е с актив от 57 пункта, което е клубен рекорд за "светците".