Владо Николов, Владислав Иванов и Лион взеха гейм на Пари Волей в полуфинал №1 във Франция

Българските волейболисти Владимир Николов и Владислав Иванов и техният АСЮЛ (Лион) тръгнаха със загуба в полуфиналните плейофи на френската Лига А. Момчетата на треньора Силвано Пранди взеха само гейм и отстъпиха като гости на гранда Пари Волей (Париж) с 1:3 (20:25, 25:18, 20:25, 19:25) в мач №1 от полуфиналите, игран снощи в зала "Пиер Шарпи".

Така волейболистите на Лион изостават с 0-1 победи в плейофната серия. Играе се до 2 победи от 3 срещи. Вторият мач между двата тима е във вторник (28 април) от 21,30 часа българско време в Лион.

Владо Николов игра стабилно цял мач за своя тим и стана втори по резултатност с 13 точки (2 блока, 1 ас и 40% ефективност в атака). Най-резултатен за Лион пък стана канадският национал Туунте Ван Ланквелт със 17 точки (3 блока, 47% ефективност в атака, 46% позитивно и 23% перфектно посрещане), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успеха. Българското либеро Владислав Иванов също игра цял мач и завърши с 34% позитивно и 28% перфектно посрещане.

От друга страна за домакините от Пари Волей македонският диагонал Никола Гьоргиев (38% ефективност в атака), който е брат на разпределителя на Марек Юнион Ивкони Гьорги Гьоргиев, и испанецът Хорхе Фернандес (3 блока и 80% ефективност в атака) станаха най-полезни с по 15 точки. Молдовецът с български паспорт и бивш играч на Марек Дмитрий Бахов пък добави 14 точки (1 блок, 2 аса, 55% ефективност в атака, 28% позитивно и 17% перфектно посрещане), с колкото завърши и Ардо Креек (3 блока, 2 аса и 69% ефективност в атака) за победата.

ПАРИ ВОЛЕЙ (ПАРИЖ) - АСЮЛ (ЛИОН) 3:1 (25:20, 18:25, 25:20, 25:19)
ПАРИ ВОЛЕЙ: Гийермо Ернан 2, Никола Гьоргиев 15, Дмитрий Бахов 15, Никола Ковачевич 10, Дмитрий Бахов 14, Ардо Креек 14, Хорхе Фернандес 15 - Маркус Щоервалд-либеро (Антоан Бризар 1, Себастиен Франголачи)
Старши-треньор: Дориан Ружейрон
ЛИОН: Хавиер Гонсалес 5, ВЛАДИМИР НИКОЛОВ 13, Туунте Ван Ланквелт 17, Леонардо Миранда 11, Куентин Жуфроа 6, Адам Симак 7 - ВЛАДИСЛАВ ИВАНОВ-либеро (Херард Осорио 1, Марк МакГивърн, Жулиен Гатино-либеро)
Старши-треньор: Силвано Пранди.