100 години ски спорт в България

Гросмайсторските двубои на държавното първенство завършиха без победител

Гросмайсторските двубои на държавното индивидуално първенсво за мъже по класически шахмат завършиха без победил. Шампионатите за мъже и жени в древната игра се провеждат в Конферентната зала на хотел "Ростов" в град Плевен от 18 до 26 април 2015 година. Партиите Кирил Георгиев - Иван Чепаринов, Красимир Русев - Борис Чаталбашев Васил Спасов - Петър Арнаудов, завършиха наравно. След този ден при мъжете шампионската титла изглежда предрешена два кръга преди края. Кирил Георгиев с точковия си актив от 6,5 точки е начело с цяла точка преднина пред конкурента си Иван Чепаринов. Първият в стартовия лист е на второ място с 5,5 точки.

С по 4,5 са Васил Спасов и Красимир Русев. В 64-тото държавно индивидуално първенство за жени по класически шахмат Светла Йорданова продължава да бъде начело във временната турнирна таблица с 6 точки от 7 възможни. На второ и трето място с по точка по-малко са съответно Маргарита Войска и Адриана Николова. Осмият и деветият кръг ще определят подреждането в призовата тройка. В последния кръг, който ще се играе на 26 април (неделя) от 9 часа, първите две във временното класиране се срещат в директен двубой.