Спърс смачкаха Клипърс след лекция на защитник №1

Шампионите от Сан Антонио Спърс смачкаха Лос Анджелис Клипърс у дома със 100:73 и вече водят с 2-1 победи в четвъртфиналната серия на Запад. "Шпорите" постигнаха втората си последователна победа след офанзивна лекция на новия носител на приза за "Защитник на годината" - Кауайн Ленърд.

Крилото правеше каквото си поиска и отчая "ножиците" с 32 точки при стрелба 13/18 от игра и 3/3 от линията за наказателни удари. Освен това Ленърд овладя 4 борби, отне 3 топки и блокира 2 стрелби на противника за по-малко от 29 минути на паркета.

Борис Диао направи перфектно включване от пейката с 15 точки, 6 борби и 3 асистенции. Дани Грийн вкара 11 точки, а Марко Белинели остана с 9 при стрелба 3/4 за 2 точки и 1/1 от зоната за 3 точки.

Блейк Грифин вкара 14 точки, а към тях добави 10 борби и 5 асистенции за гостуващия тим. ДеАндре Джордан се отчете с 10 точки и 8 борби, а Крис Пол завърши със скромните за възможностите си 7 точки и 4 асистенции, гарнирани с 6 грешки. Джамал Крофърд също не бе на познатото си ниво и пропусна 10 стрелби от игра.

"Шпорите" реализираха 10 тройки от 24 опита, а общата им успеваемост в стрелбата бе 52.6% - 40/76 срещу едва 34.1% за гостите от Калифорния. Освен това домакините направиха 25 асистенции срещу само 14 за гостуващия тим.

След този успех Сан Антонио вече води с 2-1 победи. Мач №3 отново е в Тексас.