Резерви издърпаха Мордовия над чертата (видео)

Съставът на Мордовия спечели един от най-важните си мачове през сезона. Срещу прекия конкурент за оставане в Премиер лигата Урал футболистите на Юрий Сьомин стигнаха до победа с 2:1, след като губеха на почивката. Двата гола за тима от Саранск отбелязаха появилите се като резерви Аслан Дудиев и Руслан Мухаметшин. Със спечелените три точки Мордовия се изкачи на 10-о място, а Урал остана в зоната на застрашените.

Гостите поведоха в 45-ата минута чрез Александър Ерохин, но малко след началото на второто полувреме Дудиев изравни след асистенция на Павел Яковлев. Победното попадение падна в 80-ата минута, когато Мухаметшин засече центриране на Олег Власов и направи безпомощен вратаря Николай Заболотний.

В следващия кръг Мордовия гостува на Уфа, а Урал излиза срещу ЦСКА (Москва).