Времето на Кордоба изтича след поредната загуба (видео)

Новакът Кордоба значително намали шансовете си да запази мястото си в Примера дивисион, след като в първи мач от 33-ия кръг загуби от Атлетик Билбао с 0:1. Победното попадение за гостите бе дело на Бенят Ечабария в 56-ата минута. Бившият халф на Бетис се разписа след пас на Микел Сан Хосе и остави Кордоба на 8 точки от спасителната зона. Атлетик е 8-и и изостава на 6 точки от местата, даващи право на участие в Лига Европа.

Кордоба вложи много усилия преди почивката, когато създаде по-чистите голови положения. Феде Картабия имаше най-добрия шанс да открие резултата, но ударът му беше блокиран от Аймерик Лапорт. Гостите също можеха да поведат, но вратарят Хуан Карлос спаси изстрел на Сан Хосе.

Кордоба отправи общо 22 удара към противниковата врата, но Фидел, Рене Кърхин и Флорин Андоне така и не можаха да вкарат гол. Серията без победа на новаците продължава вече 15 мача.