Кошмарът за Марсилия продължи в спектакъл с 8 гола (видео)

Допреди няколко седмици Олимпик Марсилия имаше амбиции за титлата, а днес тимът на Марсело Биелса регистрира четвърта поредна загуба в Лига 1 и ще трябва със зъби и нокти да се бори за третото място и участие в квалификациите на Шампионската лига. В изключително зрелищен двубой на "Велодром" Марсилия отстъпи на Лориен с 3:5. Над всички на терена беше бившият нападател на ОМ Джордан Аю, който отбеляза два гола за гостите от Бретон. По този начин момчетата на старши треньора Силвен Риполи се измъкнаха от зоната на изпадащите и вече са на 14-о място в класирането.

Джордан Аю, който се разписа срещу Марсилия и през декември, откри резултата в 9-ата минута, а в 14-ата след негов пас Франсоа Белюгу беше точен за 0:2. В 58-ата минута по-големият от братята Аю - Андре, върна едно попадение. Домакините засилиха натиска си и в 67-ата минута Жереми Морел успя да изравни, но най-интересното тепърва предстоеше.

Секунди след гола на Морел Ромен Филипото върна преднината на Лориен. Резервата Миши Батшуай вкара за 3:3 четвърт час преди, след като се измъкна на ръба на засадата и не остави шансове на вратаря Бенжамен Лекомт. Марсилия придължи да атакува в търсене на пълен обрат, но контрите на гостите бяха смъртоносни. В 84-ата минута Джордан Аю смълча "Велодром" с втория си гол, след като преодоля няколко защитници, а две минути по-късно матиас Отре сложи точка на спора и оформи крайното 5:3 за Лориен.