Болният Божинов пропусна загуба на Тернана (видео)

Българският нападател Валери Божинов пропусна загубата на Тернана при гостуването на Катаня от 37-ия кръг на Серия "Б". Националът бе повален от вирус вчера, което му попречи да влезе през втората част при поражението с 0:2. Домакините са един от тимовете в най-добра форма в първенството и поради това 16 000 пристигнаха по трибуните, за да видят поредната победа, която доближи отбора до зоната за плейофи.

В последните секунди на първата част Маниеро откри със своя 18-и гол за този сезон, а резервата Кастро в 72-ата минута взриви трибуните и донесе пети пореден успех на сицилианците, които преди месец бяха в зоната на изпадащите, а сега мечтаят за завръщане в Серия "А".

Катаня е на 11-то място с 47 точки и вече само на четири от местата, даващи право на участие в баражите. Тернана се свлече на 14- то място с 44, като е само с три повече от отборите, борещи се за оставане, но и мач повече.